Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ČEZ na začiatku roka s poklesom zisku

Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Atómová elektráreň Temelín. ČEZ

Česká energetická skupina dosiahla v prvom kvartáli čistý zisk 7,2 mld. CZK, za uplynulý rok plánuje vyplatiť dividendu opäť vo výške 40 CZK na akciu.

Čistý zisk českej energetickej skupiny ČEZ v prvom kvartáli klesol na 7,52 mld. CZK z úrovne 9,91 mld. CZK v rovnakom kvartáli vlaňajška. Spoločnosť o tom informovala v utorok a zároveň potvrdila svoj výhľad na celý rok 2015. Za minulý rok firma navrhuje vyplatiť akcionárom opäť dividendu vo výške 40 CZK na akciu.

Ponechanie dividendy na vlaňajšej úrovni spoločnosť vysvetlila vyššou tvorbou hotovosti v pomere k zisku a nedostatkom atraktívnych investičných príležitostí v európskom energetickom sektore. Skupina potvrdila, že prevádzkový zisk EBITDA očakáva na úrovni 72 mld. CZK a čistý zisk na úrovni 27 mld. CZK. V roku 2014 ČEZ dosiahol zisk EBITDA 72,5 mld. CZK a prispôsobený čistý zisk 29,5 mld. CZK.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...