Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto cez.cz
3. novembra 2014 11:23 ElektrinaAktuality od SITASITA

ČEZ dočasne zatvorí tepelnú elektráreň v Bulharsku

Česká spoločnosť sa totiž nedohodla so spoločnosťou Bulgarian Energy Holding na pláne zosúladenia elektrárne s environmentálnymi pravidlami EÚ

Energetická spoločnosť ČEZ dočasne pozastaví od budúceho roku prevádzku tepelnej elektrárne v Bulharsku. Česká spoločnosť sa totiž nedohodla so spoločnosťou Bulgarian Energy Holding (BEH) na pláne zosúladenia elektrárne s environmentálnymi pravidlami EÚ. Firma ČEZ chcela s BEH v súvislosti s modernizáciou elektrárne vytvoriť spoločný podnik, no pri súčasných cenách elektrickej energie a emisií by sa podľa analýz investícia nevyplatila.

„Finančný model ukázal, že… elektráreň by vyrábala elektrickú energiu v cenách, ktoré nie sú konkurencieschopné na miestnom liberalizovanom energetickom trhu,“ uviedla spoločnosť ČEZ. „Sme pripravení hovoriť o všetkých pracovných možnostiach. V každom prípade musíme po 1. januári 2015 elektráreň dočasne zatvoriť, pretože nemôže pracovať bez environmentálnych úprav,“ povedal šéf elektrárne Minčo Minčev.

Firma ČEZ pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov. ČEZ Slovensko je členom českej energetickej skupiny ČEZ. Česká energetická skupina zabezpečuje dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame