Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
14. mája 2014 11:18 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ čelí v Bulharsku obvineniam protimonopolného úradu

Spoločnosť ČEZ spolu s firmami Energo-Pro a EVN podľa bulharského protimonopolného úradu zneužila dominantné postavenie na trhu.

Bulharský protimonopolný úrad obvinil tri zahraničné energetické spoločnosti zo zneužitia dominantného postavenia na trhu. České spoločnosti ČEZ a Energo-Pro a rakúska firma EVN čelia obvineniam z toho, že poskytovateľom internetových a televíznych služieb účtovali neopodstatnene vysoké ceny za prístup do rozvodnej siete. Podľa úradu majú spoločnosti mesiac na to, aby sa voči tomuto rozhodnutiu odvolali.

Spoločnosti ČEZ a EVN vo svojich stanoviskách odmietli, že by konali nekalo, pričom poukázali na to, že ceny za prístup do siete stanovili na základe vlastných výdavkov a v súlade s bulharskými zákonmi a pravidlami regulácie. Spoločnosť Energo-Pro situáciu zatiaľ nekomentovala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies