Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ČEZ čelí v Bulharsku obvineniam protimonopolného úradu

ČEZ
Ilustračné foto SITA

Spoločnosť ČEZ spolu s firmami Energo-Pro a EVN podľa bulharského protimonopolného úradu zneužila dominantné postavenie na trhu.

Bulharský protimonopolný úrad obvinil tri zahraničné energetické spoločnosti zo zneužitia dominantného postavenia na trhu. České spoločnosti ČEZ a Energo-Pro a rakúska firma EVN čelia obvineniam z toho, že poskytovateľom internetových a televíznych služieb účtovali neopodstatnene vysoké ceny za prístup do rozvodnej siete. Podľa úradu majú spoločnosti mesiac na to, aby sa voči tomuto rozhodnutiu odvolali.

Spoločnosti ČEZ a EVN vo svojich stanoviskách odmietli, že by konali nekalo, pričom poukázali na to, že ceny za prístup do siete stanovili na základe vlastných výdavkov a v súlade s bulharskými zákonmi a pravidlami regulácie. Spoločnosť Energo-Pro situáciu zatiaľ nekomentovala.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...