Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ČEZ bude musieť pravdepodobne vyplácať vyššie dividendy

ČEZ
Ilustračné foto SITA

České ministerstvo financií bude pravdepodobne vytvárať tlak na českú energetickú spoločnosť ČEZ, aby vyplatila vyššie dividendy v prípade, že sa nepustí do výraznejšieho investičného projektu.

České ministerstvo financií bude pravdepodobne vytvárať tlak na energetickú spoločnosť ČEZ, aby vyplatila vyššie dividendy v prípade, že nepríde s výraznejším investičným programom. Informoval o tom portál motejlek.com. České ministerstvo financií, riadené Andrejom Babišom, je majoritným akcionárom spoločnosti ČEZ, keď vlastní takmer 70 % akcií. Ministerstvo financií tak podľa portálu pravdepodobne uplatní jednoduché pravidlo: „Keď nestavajú, nech platia viac na dividendách“.

Vedenie spoločnosti ČEZ minulý rok upozornilo, že v prípade, že sa pustí do budovania ďalších blokov jadrovej elektrárne Temelín, pristúpi k podstatnému zníženiu dividend. Avšak vzhľadom na to, že investícia je neistá, bude musieť firma pravdepodobne viac platiť. V posledných rokoch energetická skupina ČEZ vyplácala akcionárom dividendy vo výške od 50 % do 60 % zo zisku po zdanení.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. februára 2014 13:48

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...