Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
17. februára 2014 13:48 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ bude musieť pravdepodobne vyplácať vyššie dividendy

České ministerstvo financií bude pravdepodobne vytvárať tlak na českú energetickú spoločnosť ČEZ, aby vyplatila vyššie dividendy v prípade, že sa nepustí do výraznejšieho investičného projektu.

České ministerstvo financií bude pravdepodobne vytvárať tlak na energetickú spoločnosť ČEZ, aby vyplatila vyššie dividendy v prípade, že nepríde s výraznejším investičným programom. Informoval o tom portál motejlek.com. České ministerstvo financií, riadené Andrejom Babišom, je majoritným akcionárom spoločnosti ČEZ, keď vlastní takmer 70 % akcií. Ministerstvo financií tak podľa portálu pravdepodobne uplatní jednoduché pravidlo: „Keď nestavajú, nech platia viac na dividendách“.

Vedenie spoločnosti ČEZ minulý rok upozornilo, že v prípade, že sa pustí do budovania ďalších blokov jadrovej elektrárne Temelín, pristúpi k podstatnému zníženiu dividend. Avšak vzhľadom na to, že investícia je neistá, bude musieť firma pravdepodobne viac platiť. V posledných rokoch energetická skupina ČEZ vyplácala akcionárom dividendy vo výške od 50 % do 60 % zo zisku po zdanení.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame