Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Sídlo spoločnosti Transpetrol SITA
15. apríla 2015 11:39 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Český ústavný súd odmietol sťažnosť v kauze Transpetrol

Spoločnosť CZ PAP, ktorá sa pokúšala od Transpetrolu prostredníctvom exekúcie vymôcť vyše 12 mil. eur, s ústavnou sťažnosťou v Českej republike neuspela.

Ústavný súd Českej republiky odmietol ústavnú sťažnosť firmy CZ PAP v kauze Transpetrol. Tá bola podaná voči predchádzajúcim rozhodnutiam všeobecných súdov Českej republiky, ktoré právoplatne zastavili exekúciu voči slovenskému prepravcovi ropy, spoločnosti Transpetrol. Firma CZ PAP sa pokúšala prostredníctvom exekúcie vymôcť od Transpetrolu sumu vo výške viac ako 12,6 mil. eur.

Transpetrol hovorí o fiktívnom nároku

Ako ďalej informuje Transpetrol, celý fiktívny nárok firmy CZ PAP bol založený na tzv. exekútorskom zápise spísanom exekútorkou 4. júna 2009. Týmto nárokom sa predstieraní štatutári pokúsili vystupovať v mene Transpetrolu a zaviazať ho k plateniu vysokých finančných čiastok. Išlo o kontroverzné osoby Ignáca Ilčišina a Jána Husára, ktoré boli medzičasom práve aj za tieto skutky Špecializovaným trestným súdom v Pezinku zatiaľ neprávoplatne odsúdené na dlhoročné nepodmienečné tresty odňatia slobody.

Ústavný súd potvrdil predchádzajúce verdikty

„Ústavný súd Českej republiky týmto zásadným rozhodnutím vyslovil súhlas s doterajšími rozhodnutiami slovenských i českých súdov, ktoré s konečnou platnosťou rozhodli, že stretnutie v roku 2009 pri Vínnom jazere nebolo mimoriadnym valným zhromaždením spoločnosti Transpetrol a pán Ilčišin a jemu blízke osoby nikdy neboli členmi predstavenstva spoločnosti Transpetrol,“ komentoval aktuálny verdikt Ústavného súdu Českej republiky generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Transpetrol Ivan Krivosudský.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies