Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria spoločnosti Unipetrol
Rafinéria spoločnosti Unipetrol. Unipetrol
23. júla 2013 13:04 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Český Unipetrol v druhom kvartáli zaznamenal stratu

Česká spoločnosť Unipetrol znížila v druhom štvrťroku svoju čistú stratu na 426 mil. českých korún (CZK). Prispel k tomu petrochemický segment a oblasť maloobchodu, spoločnosti sa však nedarilo v rafinérskej oblasti. V rovnakom období predchádzajúceho roku bola strata spoločnosti na úrovni 598 mil. CZK.. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters predpokladali, že strata spoločnosti v druhom kvartáli dosiahne 482 mil. CZK. „Nepredpokladáme žiadnu zmenu prostredia, čiže je pravdepodobné, že spoločnosť v tomto roku zaznamená stratu,“ uviedli pre agentúru Reuters predstavitelia Českej sporiteľne.

Spoločnosť Unipetrol v druhom štvrťroku zaznamenala medziročný pokles zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) z úrovne 1,36 mld. CZK na 663 mil. CZK.

Český Unipetrol je súčasťou skupiny PKN Orlen, ktorá v druhom kvartáli zaznamenala stratu vo výške 207 mil. poľských zlotých.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame