Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria spoločnosti Unipetrol
Rafinéria spoločnosti Unipetrol. Unipetrol
21. apríla 2016 11:19 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Český Unipetrol v prvom kvartáli so stratou

Rafinérska spoločnosť však očakáva, že za prvý kvartál sa jej vďaka poisteniu vráti ušlý zisk vo výške 2,9 mld. CZK.

Česká rafinérska spoločnosť Unipetrol vykázala v prvom kvartáli čistú stratu 25 mil. českých korún (CZK), pričom za rovnaké obdobie minulého roka firma evidovala čistý zisk v hodnote 1,995 mld. CZK. Príčinou negatívneho štvrťročného výsledku rafinérskej spoločnosti bola prebiehajúca odstávka krakovacej jednotky v litvínovskom komplexe po vlaňajšom požiari. Postupná obnova produkcie bola plánovaná na júl, avšak posunula sa na august. V októbri by jednotka mala fungovať už na plnú kapacitu.

Česká rafinéria v prvom štvrťroku evidovala aj pokles tržieb, a to o 26 %. Predaj petrochemických produktov klesol o 57 %, avšak predaj rafinérskych produktov vzhľadom na stabilnú produkciu v rafinérii Kralupy vzrástol o 46 %.

Spoločnosť Unipetrol očakáva, že za prvý kvartál sa jej vďaka poisteniu vráti ušlý zisk vo výške 2,9 mld. CZK. Zároveň plánuje od poisťovne naspäť získať 4 mld. CZK za náklady na opravy a vlaňajší ušlý zisk v hodnote 2,4 mld. CZK. Za rok 2015 česká firma aj napriek odstávke vykázala čistý zisk 7 mld. CZK, čo bol jej najlepší výsledok, odkedy ju pred dekádou prevzala poľská spoločnosť PKN Orlen.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies