Český ČEZ v prvom kvartáli so ziskom 10 miliárd korún

10. mája 2016 13:51
SITA

Firma ČEZ tak prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí v priemere odhadovali, že čistý zisk bude v sume 7 mld. CZK.

Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Atómová elektráreň Temelín. ČEZ

Český výrobca elektriny ČEZ v prvom kvartáli dosiahol rast upraveného čistého zisku o 32 %. Jeho zvýšeniu pomohol vyšší zisk z obchodných aktivít, priaznivý vývoj na devízovom trhu a prínos obnoviteľných zdrojov v Rumunsku, čo pomohlo kompenzovať pokles cien elektriny. Upravený čistý zisk spoločnosti za prvý štvrťrok posilnil na úroveň 10 mld. CZK. Firma ČEZ tak prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí v priemere odhadovali, že čistý zisk bude v sume 7 mld. CZK.

Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) vzrástol o 5 % na 20 mld. CZK. Tržby za január až marec klesli o 4 % na 51,9 mld. CZK, keďže prerušenia výroby v jadrových elektrárňach ČEZ-u v prvom štvrťroku zredukovali produkciu o 5 %. ČEZ potvrdil svoju prognózu, ktorá ráta s poklesom upraveného čistého zisku za celý tento rok na 18 mld. CZK z úrovne 27,7 mld. CZK, na ktorej bol v roku 2015.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?