Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Atómová elektráreň Temelín. ČEZ
10. mája 2016 13:51 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Český ČEZ v prvom kvartáli so ziskom 10 miliárd korún

Český výrobca elektriny ČEZ v prvom kvartáli dosiahol rast upraveného čistého zisku o 32 %. Jeho zvýšeniu pomohol vyšší zisk z obchodných aktivít, priaznivý vývoj na devízovom trhu a prínos obnoviteľných zdrojov v Rumunsku, čo pomohlo kompenzovať pokles cien elektriny. Upravený čistý zisk spoločnosti za prvý štvrťrok posilnil na úroveň 10 mld. CZK. Firma ČEZ tak prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí v priemere odhadovali, že čistý zisk bude v sume 7 mld. CZK.

Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) vzrástol o 5 % na 20 mld. CZK. Tržby za január až marec klesli o 4 % na 51,9 mld. CZK, keďže prerušenia výroby v jadrových elektrárňach ČEZ-u v prvom štvrťroku zredukovali produkciu o 5 %. ČEZ potvrdil svoju prognózu, ktorá ráta s poklesom upraveného čistého zisku za celý tento rok na 18 mld. CZK z úrovne 27,7 mld. CZK, na ktorej bol v roku 2015.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies