Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
15. marca 2016 11:27 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Český ČEZ ráta s poklesom zisku o zhruba tretinu

Čistý zisk českej energetickej spoločnosti má v roku 2016 klesnúť na 18 mld. CZK a upravený zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi na 60 mld. CZK.

Česká energetická skupina ČEZ v tomto roku očakáva výrazný pokles zisku. Dôvodom pre slabšie výsledky majú byť nižšie trhové ceny a vyššie odpisy po dokončení výstavby nového bloku elektrárne Ledvice a rekonštrukcie elektrárne Prunéřov. V utorok o tom informovala česká energetická spoločnosť. Čistý zisk firmy má v roku 2016 klesnúť až o 35 % na 18 mld. českých korún (CZK). Spoločnosť ráta aj s nižším upraveným ziskom pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), ktorý má klesnúť na 60 mld. CZK. „Vyhliadky pre tento rok sú sklamaním,“ povedal analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

V predchádzajúcom roku upravený čistý zisk spoločnosti klesol na 27,7 mld. CZK, avšak prekonal očakávania, keďže firma rátala so ziskom na úrovni 27 mld. CZK. Zisk EBITDA sa vlani znížil na 65,1 mld. CZK, ale prevýšil odhady, že bude len vo výške 64 mld. CZK. Výsledky energetickej firmy ovplyvnili negatívne trendy v energetike, ako aj neplánované odstavenie jadrovej elektrárne Dukovany v posledných mesiacoch vlaňajška.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame