Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
19. decembra 2017 11:26 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Český ČEZ chce skončiť v Bulharsku do Vianoc

ČEZ predáva svoju miestnu distribučnú spoločnosť, k tomu pridáva solárnu elektráreň Orešec a stanicu na splyňovanie biomasy v Rodopoch.

Česká energetická skupina ČEZ chce svoju bulharskú dcéru predať do Vianoc. Rokovania o odchode ČEZ z krajiny, ktoré trvajú od jari, sa tak blížia k záveru. Energetická skupina sa pre tento krok rozhodla po dlhoročných sporoch s bulharským štátom a pre zásahy tamojšieho regulátora proti nemu dokonca vedie medzinárodnú arbitráž. Firma už rokuje s jedným záujemcom a dohoda by sa mala podpísať tento týždeň. Informuje o tom český denník Hospodářské noviny s odvolaním sa na bulharský server 24chasa.bg.

Skupina ČEZ už za zhruba 1,25 mld. českých korún (CZK) predala firme Sigda elektráreň Varna. Tento predaj minulý týždeň schválil bulharský protimonopolný úrad. Teraz predáva svoju miestnu distribučnú spoločnosť, ktorá dodáva elektrinu zhruba trom miliónom zákazníkov. K tomu ČEZ pridáva aj solárnu elektráreň Orešec a stanicu na splyňovanie biomasy v Rodopoch. Cenu firma nechcela komentovať, ale podľa informácií denníka Hospodářské noviny by sa mohla blížiť až k deviatim miliardám CZK.

Uchádzačom, s ktorým ČEZ teraz exkluzívne rokuje, je podľa servera 24chasa.bg skupina Interkom Grup. Ponuku podávala aj firma Energo-Pro. „Informácie bohužiaľ nemôžem komentovať. Platí, že rokujeme s jedným uchádzačom a dôležitejšie ako termín je to, aby rokovania dopadli podľa našich predstáv,“ povedala pre Hospodářské noviny hovorkyňa ČEZ-u Alice Horáková.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame