Český alternatívny dodávateľ energií na Slovensku zarobil

27. mája 2014 14:06

Spoločnosť ČEZ Slovensko dosiahla vlani zisk vo výške 1,48 miliónov eur. Slovenským zákazníkom dodala 1 500 gigawatthodín elektriny ako aj plynu.

ČEZ
Ilustračné foto SITA

Českému energetickému gigantu ČEZ sa v minulom roku na slovenskom trhu s dodávkami energií darilo. Jeho dcérska spoločnosť ČEZ Slovensko dosiahla vlani zisk vo výške 1,48 miliónov eur. Alternatívny dodávateľ energií dodal svojim slovenským zákazníkom približne 1 500 gigawatthodín elektriny a taktiež 1 500 gigawatthodín plynu. Ako informoval generálny riaditeľ ČEZ Slovensko Igor Nagy, firme sa darilo najmä pri získavaní zákazníkov zo segmentu malých a stredne veľkých firiem.

„Spoločnosti s priemernou spotrebou približne 100 megawatthodín za rok ako napríklad pekárne, autoservisy a ďalší drobní živnostníci, sú citlivejšie na výšku nákladov za energie, a o zmenu dodávateľa tak prejavujú väčší záujem,“ uviedol Nagy. ČEZ Slovensko chce pokračovať v akvizícii nových klientov aj v tomto roku. Naďalej sa zameria najmä na klientov zo segmentu malých a stredných firiem.

ČEZ Slovensko je súčasťou skupiny ČEZ, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a juhovýchodnej Európe. Firma bola založená v roku 2007. Svoje služby poskytuje všetkým odberateľom energií.Čo si o tom myslíte?