Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
účtovníctvo peniaze
Ilustračné foto pixabay.com
14. júla 2016 14:45 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Česko-slovenskí energetici s miliardovými tržbami aj ziskami

Prevádzkový zisk česko-slovenskej energetickej skupiny EPH bol vlani na úrovni 1,64 miliardy eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku viac o 18 %.

Spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH) dosiahla v minulom roku konsolidované tržby vo výške 4,6 miliardy eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 25 %. Prevádzkový zisk (EBITDA) česko-slovenskej energetickej skupiny bol vlani na úrovni 1,64 miliardy eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku viac o 18 %. „V oblasti akvizícií regulovaných a kontrahovaných aktív sme naplnili naše priority a vybudovali sme najsilnejšiu regionálnu infraštruktúrnu skupinu EP Infrastructure. Ta sa stala kľúčovým ekonomických pilierom našej skupiny,“ uviedol predseda predstavenstva EPH Daniel Křetinský.

Skupina EP Infrastructure podľa neho generuje silné a predikovateľné cash flow, ktoré je takmer nezávislé na vývoji cien elektriny a ďalších komodít. „Práve tieto činnosti tak zásadným spôsobom stabilizujú ekonomické výsledky EPH a súčasne v spojení s minimálnymi požiadavkami akcionárov EPH na výplatu dividend vytvárajú podmienky pre posilňovanie finančného profilu skupiny a pre ďalší akvizičný rast v oblasti výroby elektriny na vybraných európskych trhoch,“ konštatoval Křetinský.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Veľkej Británii, Poľsku a v Maďarsku. Zahrňuje viac ako 50 podnikov z oblasti ťažby uhlia, výroby a distribúcie tepla a elektriny, ako aj z oblasti obchodu s elektrinou a plynom. Podniky holdingu zamestnávajú viac ako 12 tisíc ľudí. Na Slovensku vlastní či spoluvlastní skupina EPH slovenského prepravcu zemného plynu spoločnosť Eustream, firmy SPP-distribúcia, Nafta, Pozagas a Stredoslovenská energetika. Akcionármi EPH sú podnikatelia Daniel Křetinská a Patrik Tkáč, ktorí spolu držia 2/3 hlasovacích práv. Zvyšok kontroluje private equity štruktúry J&T.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies