Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
14. apríla 2016 12:51 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Českému dodávateľovi energií sa vlani na Slovensku darilo

Firma ČEZ Slovensko dodala vlani 3,67 TWh energií. Firma dosiahla v minulom roku tržby v objeme 251 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 20 %.

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť ČEZ Slovensko, dodal vlani svojim slovenským odberateľom 1,82 terawatthodín (TWh) elektriny a 1,85 terawatthodín zemného plynu. Drvivú väčšinu energií dodala firma firemným zákazníkom. Podnik tak zaznamenal vyše 20-percentný medziročný nárast dodávok elektriny firemným odberateľom na 1,69 terawatthodín a viac ako 70-percentný nárast dodávok plynu na 1,58 terawatthodín.

Firma ČEZ Slovensko dosiahla v minulom roku tržby v objeme 251 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 20 %. Zisk po zdanení bol vlani vo výške 1,46 milióna eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku o 28 % viac. „Výsledky spoločnosti okrem úspešného predaja výrazne podporila aj správne zvolená stratégia riadenia portfólia a optimalizácia finančných a prevádzkových nákladov. Na výsledok však mal vplyv aj mimoriadny jednorazový náklad, ktorý vznikol v dôsledku prechodu na nový zákaznícky informačný systém,“ zhodnotila uplynulý rok riaditeľka pre financie a správu spoločnosti Miroslava Čalfová.

ČEZ Slovensko je súčasťou českej skupiny ČEZ, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a juhovýchodnej Európe. Firma bola založená v roku 2007. Svoje služby poskytuje všetkým odberateľom energií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies