Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Českému dodávateľovi energií sa nepozdávajú doplnkové služby

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Alternatívny dodávateľ energií, ČEZ Slovensko, upozorňuje, že takéto služby sú platené a nemusia byť pre zákazníka výhodné. Náklady na energie môžu predražiť ročne až o desiatky eur.

Spoločnosť ČEZ Slovensko, ktorá je dodávateľom elektriny a plynu na Slovensku upozorňuje odberateľov na posledný trend energetických firiem, ktorým je aktivácia doplnkových služieb u svojho dodávateľa energie. ČEZ Slovensko upozorňuje, že takéto služby sú platené a nemusia byť pre zákazníka výhodné. Náklady na energie môžu predražiť ročne až o desiatky eur.

„Častokrát sa stáva, že k Zmluve o dodávke energií, alebo dodatku k predĺženiu viazanosti je pridaná aj aktivácia platených doplnkových služieb. Zákazníci si často neuvedomujú, že tak budú musieť platiť vo faktúre za energie o desiatky eur viac,“ uviedol riaditeľ retailu ČEZ Slovensko Stanislav Kovalík.

ČEZ Slovensko odporúča zvážiť reálny prínos doplnkových služieb pre zákazníka. „Zvážte, či dané služby skutočne budete využívať, či neexistuje iná, lacnejšia alternatíva ponúkanej doplnkovej služby, alebo dokonca už dané služby máte aktivované a neviete o tom. Zároveň sa podrobne oboznámte, koľko za danú službu budete platiť, čo zahŕňa daná služba a aké sú podmienky plnenia,“ hovorí Kovalík.

ČEZ Slovensko zákazníkom, ktorí chcú ušetriť náklady na energie odporúča, aby:

– Hľadali na trhu dodávateľa, ktorý poskytuje najlepšiu cenu za energie, pričom ju nepodmieňuje uzatvorením ďalších doplnkových služieb.

– Boli obozretní pri aktivovaní doplnkových služieb. Tie môžu byť na určité obdobie zdarma, ale následne počas doby viazanosti musia za tieto služby zákazníci platiť. Doplnkové služby zároveň predražujú náklady na energie.

– Neplatili za to, čo už majú. Ponúkané služby už totiž môžu mať aktivované napríklad v poistení domácností, nehnuteľnosti, úveru, prípadne inom poistení.

– Zvážili, či doplnkové služby budú aj skutočne využívať. Nevyužívaním takýchto služieb sa len zbytočne predražujú náklady na energie.

– Zvážili ich výhodnosť. V prípade ak majú o dané služby záujem, sami si môžu zistiť, či neexistuje na trhu iná, často lacnejšia alternatíva.

Spoločnosť ČEZ Slovensko pomáha svojim zákazníkom šetriť na energiách tým, že ponúka výhodnejšie ceny, ako majú iní dodávatelia na trhu. Aktiváciou doplnkových služieb sa stane, že sa celkové účty zákazníka konkurencie predražia, často bez toho, aby dané služby naozaj využíval. ČEZ Slovensko preto odporúča zákazníkom, aby boli pri podpisovaní nových zmlúv, resp. dodatkov k zmluvám obozretnejší a nepodpisovali ich bez toho, aby bolo jasné za čo budú svojmu dodávateľovi platiť a či skutočne ušetria.

ČEZ Slovensko je súčasťou Skupiny ČEZ, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a juhovýchodnej Európe, ktorá je zaraďovaná medzi najväčšie a najúspešnejšie európske spoločnosti podľa trhovej kapitalizácie. ČEZ Slovensko je významným alternatívnym dodávateľom elektriny i plynu s pôsobením v segmente od domácností až po veľkoodberateľov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor ČEZDátum 9. júna 2015 13:28

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...