Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

České čerpačky Agip získa maďarský MOL

Pohonné látky benzín motorová nafta
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Akvizíciou 124 čerpacích staníc Agip, ktoré získa od talianskej ropnej spoločnosti ENI sa maďarský ropný holding MOL stane druhou najväčšou sieťou na českom trhu.

Maďarská ropná skupina MOL získa od talianskej ropnej spoločnosti ENI jej českú sieť 124 čerpacích staníc Agip. Spoločnosť MOL nezaplatí za čerpacie stanice Agip v hotovosti. Českú sieť získa výmenou za taliansku rafinériu Mantova a niektoré z čerpacích staníc, ktoré spoločnosť v Taliansku vlastní. Informovali o tom české Hospodářské noviny s odvolaním sa na nemenované zdroje. Ropné spoločnosti MOL a ENI odmietli transakciu komentovať.

MOL bude v Českej republike po tejto akvizícii vlastniť 273 čerpacích staníc a stane sa tak po spoločnosti Benzina druhou najväčšou sieťou na trhu. Sieť čerpacích staníc Benzina kontroluje prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Unipetrol poľská firma PKN Orlen, ktorá v súčasnosti vlastní v Českej republike 340 staníc.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a. s. v ktorej drží 98,4 % akcií.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 23. apríla 2014 12:32

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...