Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Atómová elektráreň Temelín SITA/AP
16. júla 2014 15:53 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Česká vláda mení stratégiu rozvoja jadrovej energetiky

V Temelíne by mal vzniknúť len jeden nový jadrový reaktor namiesto dvoch. Jeden reaktor by mal pribudnúť aj v elektrárni v Dukovanoch.

Česká vláda prehodnocuje plány ďalšieho rozvoja jadrovej energetiky v krajine. Český vládny kabinet už nepočíta s dvoma novými jadrovými blokmi jadrovej elektrárne Temelín, na pláne je len jeden. Ďalší reaktor by mal pritom pribudnúť v jadrovej elektrárni Dukovany. Vyhlásil to v stredu český minister priemyslu a obchodu Jan Mládek. Informuje o tom portál idnes.cz.

„Radi by sme zachovali lokalitu Dukovany ako jadrovú elektráreň,“ povedal Mládek. Elektráreň v Dukovanoch v súčasnosti žiada o povolenie na prevádzku do roku 2025, pričom vláda počíta s ďalším predĺžením do roku 2035. Dovtedy by mal byť nový reaktor hotový. Minister však neuviedol, aký veľký by blok mal byť.

Tento rok spoločnosť ČEZ zrušila výstavbu dvoch blokov v Temelíne, keďže vláda odmietla garantovať túto investíciu v hodnote 200 mld. CZK. Odvtedy ministerstvá financií a priemyslu pracujú na stratégii rozvoja jadrovej energetiky. Táto stratégia by mala byť hotová na prelome tohto a budúceho roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies