Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
16. marca 2014 17:56 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Česká polícia zasahovala v spoločnosti ČEZ

Policajné orgány si vyžiadali dokumenty spojené s procesom vytesnenia menšinových akcionárov distribučnej spoločnosti Severomoravská energetika, a.s.

Protikorupčná polícia v piatok zasahovala v sídle českej energetickej spoločnosti ČEZ. Policajné orgány si vyžiadali dokumenty o zmene akcionárov v distribučnej spoločnosti Severomoravská energetika. Informoval o tom portál idnes.cz s odvolaním sa na informácie od hovorcu spoločnosti ČEZ Ladislava Kříža. Polícia navštívila pražské sídlo spoločnosti. „Polícia si vyžiadala dokumenty spojené s procesom vytesnenia menšinových akcionárov distribučnej spoločnosti Severomoravská energetika, a.s. Ide o podozrenia, či nemohlo dôjsť k poškodeniu firmy ČEZ,“ povedal Kríž. Česká polícia tieto správy nekomentovala.

Menšinoví akcionári pôvodne v roku 2005 súhlasili so sumou, ktorú mali za svoje akcie dostať, nakoniec však požadovali vyššiu čiastku. Spoločnosti ČEZ pôvodne hrozilo, že bude musieť zaplatiť jednu miliardu českých korún (CZK), napokon sa však dohodli na zaplatení 349 mil. CZK, uviedol ďalej portál idnes.cz „Tento prípad je pozostatkom privatizačnej vlny. Rovnakým spôsobom postupovali ďalšie veľké spoločnosti,“ povedal šéf divízie financií spoločnosti ČEZ Martin Novák s tým, že výšku protiplnenia minoritných akcionárov potvrdzovala Komisia pre cenné papiere. Dodal, že spoločnosť ČEZ poskytla polícii svoje vysvetlenie.

Severomoravská energetika vznikla v roku 1919, ku skupine ČEZ patrila od roku 2003. O štyri roky neskôr sa spoločne so Stredočeskou energetickou, Západočeskou, Severočeskou a Východočeskou energetikou priamo začlenila do ČEZ.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame