Čerpačky Agip už na Slovensku nenájdete

30. júna 2016 15:11
SITA

Slovnaft už ukončil zmenu značky čerpacích staníc Agip, ktoré vlani prevzal od talianskej spoločnosti ENI.

Slovnaft benzín
Čerpacia stanica Slovnaft Slovnaft

Bratislavská rafinéria Slovnaft ukončila zmenu značky 41 čerpacích staníc Agip, ktoré prevzala v lete minulého roka. „Na niektorých bývalých čerpacích staniciach Agip sa modernizovali aj technológie. Celkovo na trinástich čerpacích staniciach sa vymenili výdajné stojany na palivá. Zároveň boli vyčistené všetky nádrže na pohonné látky, aby bola zaistená kvalita pohonných látok na všetkých nových čerpacích staniciach,“ informoval hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Slovnaft má v súčasnosti na Slovensku 253 čerpacích staníc. Čerpacie stanice Agip pôvodne prevádzkovala spoločnosť ENI, ktorej obchodné aktivity v maloobchode vo viacerých krajinách strednej Európy prevzala skupina MOL, materská spoločnosť Slovnaftu. V Českej republike prevzala maďarská skupina MOL 125 čerpacích staníc. U našich susedov sa čerpačky Agip premenovali, respektíve premenujú prevažne na MOL.

Skupina Slovnaft je rafinérsko-petrochemickou skupinou. Zaoberá sa najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných látok.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?