Čerpacie stanice Agip sa u nás premenujú na Slovnaft

31. júla 2015 16:43
Autor: vEnergetike.sk/SITA

Čerpacie stanice Agip na Slovensku a v Českej republike predchádzajú do skupiny MOL a postupne zmenia názov. Na Slovensku budú niesť názov Slovnaft, v Českej republike MOL.

Slovnaft benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Prídu obdobia, keď ceny budú mať tendenciu niekoľko týždňov narastať a potom zase klesať, myslí si hlavný ekonóm spoločnosti Slovnaft Marek Senkovič. slovnaft.sk

Skupina Mol, do ktorej patrí aj Slovnaft, ukončila akvizíciu čerpacích staníc od spoločnosti ENI a upevnila si tak vedúce postavenie v strednej a východnej Európe. Skupina prevzala 125 čerpacích staníc v Českej republike a 41 na Slovensku, jej maloobchodná sieť sa tak rozrástla na viac ako 1 900 staníc v 12 krajinách. Informoval o tom hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Na Slovensku s názvom Slovnaft

Čerpacie stanice Agip na Slovensku sa premenujú na Slovnaft, v Českej republike zmenia názov prevažne na MOL. „Táto transakcia významne prispieva k stratégii skupiny MOL pri rozširovaní aktivít v strednej a východnej Európe. Veľký potenciál predstavujú novo získané čerpacie stanice ENI, ktoré sa stanú súčasťou našej novej maloobchodnej koncepcie. Chceme byť jednoznačnou voľbou pre zákazníkov v predaji palív a doplnkového sortimentu. Aby sme naplnili tento cieľ, budeme na našich čerpacích staniciach ponúkať produkty a služby len tej najvyššej kvality a zlepšovať skúsenosti zákazníkov,“ skonštatoval viceprezident skupiny MOL pre maloobchod Lars Höglund. U nás bude MOL prevádzkovať pod značkou Slovnaft 250 čerpacích staníc, za riekou Morava bude do jej siete patriť 316 púmp, ktoré budú fungovať pod dvoma značkami – MOL a Pap Oil.

Preberajú aj veľkoobchod

Ako upresnil Molnár, akvizícia v obidvoch štátoch zahŕňa taktiež veľkoobchodné aktivity, činnosti súvisiace s predajom leteckých palív, ako aj prevzatie zamestnancov, nezahŕňa však veľkoobchod značkových olejov a mazív a ďalších špeciálnych produktov. Skupina MOL už začiatkom toho roku dokončila akvizíciu čerpacích staníc ENI v Rumunsku.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách a zamestnáva takmer 29 tisíc ľudí po celom svete. Výrobné aktivity má v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v 13 krajinách. Skupina prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní sieť viac než 1 900 čerpacích staníc v 12 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?