Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovnaft benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Ilustračné foto. slovnaft.sk
31. júla 2015 16:43 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetikeSITA

Čerpacie stanice Agip sa u nás premenujú na Slovnaft

Čerpacie stanice Agip na Slovensku a v Českej republike predchádzajú do skupiny MOL a postupne zmenia názov. Na Slovensku budú niesť názov Slovnaft, v Českej republike MOL.

Skupina Mol, do ktorej patrí aj Slovnaft, ukončila akvizíciu čerpacích staníc od spoločnosti ENI a upevnila si tak vedúce postavenie v strednej a východnej Európe. Skupina prevzala 125 čerpacích staníc v Českej republike a 41 na Slovensku, jej maloobchodná sieť sa tak rozrástla na viac ako 1 900 staníc v 12 krajinách. Informoval o tom hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Na Slovensku s názvom Slovnaft

Čerpacie stanice Agip na Slovensku sa premenujú na Slovnaft, v Českej republike zmenia názov prevažne na MOL. „Táto transakcia významne prispieva k stratégii skupiny MOL pri rozširovaní aktivít v strednej a východnej Európe. Veľký potenciál predstavujú novo získané čerpacie stanice ENI, ktoré sa stanú súčasťou našej novej maloobchodnej koncepcie. Chceme byť jednoznačnou voľbou pre zákazníkov v predaji palív a doplnkového sortimentu. Aby sme naplnili tento cieľ, budeme na našich čerpacích staniciach ponúkať produkty a služby len tej najvyššej kvality a zlepšovať skúsenosti zákazníkov,“ skonštatoval viceprezident skupiny MOL pre maloobchod Lars Höglund. U nás bude MOL prevádzkovať pod značkou Slovnaft 250 čerpacích staníc, za riekou Morava bude do jej siete patriť 316 púmp, ktoré budú fungovať pod dvoma značkami – MOL a Pap Oil.

Preberajú aj veľkoobchod

Ako upresnil Molnár, akvizícia v obidvoch štátoch zahŕňa taktiež veľkoobchodné aktivity, činnosti súvisiace s predajom leteckých palív, ako aj prevzatie zamestnancov, nezahŕňa však veľkoobchod značkových olejov a mazív a ďalších špeciálnych produktov. Skupina MOL už začiatkom toho roku dokončila akvizíciu čerpacích staníc ENI v Rumunsku.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách a zamestnáva takmer 29 tisíc ľudí po celom svete. Výrobné aktivity má v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v 13 krajinách. Skupina prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní sieť viac než 1 900 čerpacích staníc v 12 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame