Ceny ropy zaznamenali polročné maximum

17. mája 2016 10:18
SITA

Ropa Brent zdražela o 1,14 USD na 48,97 USD za barel. V skoršom obchodovaní sa cena ocitla na úrovni 49,47 USD za barel, čo bolo najviac od začiatku novembra.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy v pondelok zaznamenali šesťmesačné maximum v reakcii na prognózu banky Goldman Sachs, podľa ktorej sa v súčasnosti presýtené globálne trhy dostanú do deficitu pravdepodobne ešte tento mesiac, teda oveľa skôr, než sa pôvodne čakalo. Časť ziskov ceny vymazali po tom, čo spoločnosť Genscape informovala, že zásoby komodity v strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma minulý týždeň vzrástli o 694 tis. barelov. To prekvapilo časť investorov, ktorí očakávali pokles vzhľadom na problémy v Kanade, kde lesné požiare paralyzovali ťažbu z tamojších ropných pieskov.

Ropa Brent zdražela o 1,14 USD na 48,97 USD za barel. V skoršom obchodovaní sa cena ocitla na úrovni 49,47 USD za barel, čo bolo najviac od začiatku novembra. Ceny ľahkej americkej ropy vzrástli o 1,51 USD na 47,72 USD za barel, keď prechodne zaznamenali polročné maximum 47,85 USD za barel.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?