Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy vzrástli

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropy Brent počas obchodovania dosiahla najvyššiu hodnotu od 7. decembra, keď nakoniec uzavrela o 2,12 % vyššie na hodnote 42,83 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok vzrástli na 4-mesačné maximum. Na ceny pozitívne vplývalo všeobecné posilnenie komoditných trhov a slabší dolár, vďaka ktorému sú komodity denominované v dolároch lacnejšie pre držiteľov iných mien. Ceny podporili aj očakávania investorov pred nedeľňajším stretnutím členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu a producentov, ktorí nie sú členmi kartelu, v katarskej Dauhe.

Na stretnutí sa má diskutovať o možnom zmrazení ťažby na súčasnej úrovni s cieľom podporiť ceny komodity. Britská ropy Brent počas obchodovania dosiahla najvyššiu hodnotu od 7. decembra, keď nakoniec uzavrela o 2,12 % vyššie na hodnote 42,83 USD za barel. Ľahká americká ropa posilnila o 1,6 % na 40,36 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. apríla 2016 9:43

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...