Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy vo štvrtok rástli

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Dopyt po rope podporil aj neistý výhľad rokovaní o iránskom jadrovom programe po tom, čo Teherán vyhlásil, že okamihom podpisu finálnej dohody o obmedzení jeho sporných nukleárnych aktivít má skončiť platnosť všetkých medzinárodných sankcií.

Ceny ropy vo štvrtok rástli po údajoch z nemeckej ekonomiky, kde posilnila priemyselná produkcia aj export. Trh tiež pozitívne reagoval na správu, že Grécko v termíne splatnosti uhradilo Medzinárodnému menovému fondu (MMF) splátku úveru vo výške 450 mil. eur. Dopyt po rope podporil aj neistý výhľad rokovaní o iránskom jadrovom programe po tom, čo Teherán vyhlásil, že okamihom podpisu finálnej dohody o obmedzení jeho sporných nukleárnych aktivít má skončiť platnosť všetkých medzinárodných sankcií. Májové dodávky britskej ropy Brent zdraželi o 1,02 USD na 56,57 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy vzrástli o 37 centov na 50,79 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. apríla 2015 13:44

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...