Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy vo štvrtok klesli

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Septembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 49 centov na 106,02 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok oslabili. Americká ropa zlacnela po správe, že rafinéria v štáte Kansas, ktorá patrí medzi hlavných spracovateľov ropy West Texas Intermediate, zostane v dôsledku požiaru zatvorená štyri týždne. Ceny ešte predtým klesli po tom, ako štáty Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) čerpali v júli viac ropy. To zvyšuje obavy, že nepokoje v severnej Afrike a na Blízkom východe by mohli mať negatívny vplyv na svetové zásoby ropy, vyplynulo z prieskumu agentúry Reuters.

Ceny negatívne ovplyvnili aj obavy z výhľadu dopytu v USA v letných mesiacoch, keďže benzínové zásoby počas hlavnej motoristickej sezóny vzrástli. Septembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 49 centov na 106,02 USD za barel. Ropa Brent oslabila v júli o 5,6 %, čo je jej najväčší mesačný pokles od apríla 2013. Ceny septembrových dodávok ľahkej americkej ropy klesli o 2,10 USD na 98,17 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania zlacnela až na 97,60 USD za barel, čo je najnižšie od polovice marca. V júli oslabila celkovo o 7 %, čo je najviac od mája 2012.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 1. augusta 2014 9:53

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...