Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy vo štvrtok klesli

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Júnové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 22 centov na 66,59 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 62 centov na 59,88 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok klesli. Obchodníci sústredili svoju pozornosť na vplyv nedávneho poklesu zásob ropy v USA, na úroveň dopytu po rope v Ázii a na nepokoje na Blízkom Východe. Pokles cien však tlmili oslabenie zásob amerických rafinovaných ropných produktov a neočakávané zníženie počtu nových nezamestnaných v USA, ktorí v minulom týždni požiadali o štátnu podporu. Počet nových žiadateľov o štátne dávky v nezamestnanosti sa v týždni končiacom 9. mája znížil o tisíc na sezónne upravených 264 tisíc.

Zásoby ropy v USA síce klesli už druhý týždeň v rade, aj napriek tomu sú však v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vyššie o takmer 90 mil. barelov. Júnové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 22 centov na 66,59 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 62 centov na 59,88 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 15. mája 2015 9:20

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...