Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
15. mája 2015 9:20 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy vo štvrtok klesli

Júnové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 22 centov na 66,59 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 62 centov na 59,88 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok klesli. Obchodníci sústredili svoju pozornosť na vplyv nedávneho poklesu zásob ropy v USA, na úroveň dopytu po rope v Ázii a na nepokoje na Blízkom Východe. Pokles cien však tlmili oslabenie zásob amerických rafinovaných ropných produktov a neočakávané zníženie počtu nových nezamestnaných v USA, ktorí v minulom týždni požiadali o štátnu podporu. Počet nových žiadateľov o štátne dávky v nezamestnanosti sa v týždni končiacom 9. mája znížil o tisíc na sezónne upravených 264 tisíc.

Zásoby ropy v USA síce klesli už druhý týždeň v rade, aj napriek tomu sú však v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vyššie o takmer 90 mil. barelov. Júnové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 22 centov na 66,59 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy oslabili o 62 centov na 59,88 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies