Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy v utorok klesli

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent oslabila o 1,37 USD na 62,08 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,27 USD na 56,61 USD za barel.

Ceny ropy v utorok klesli po tom, čo koalícia arabských štátov vedená Saudskou Arábiou oznámila takmer po mesiaci náletov proti šiitským povstalcom v Jemene ukončenie vojenskej operácie. Uviedla tiež, že sa chystá v krajine spustiť novú operáciu s názvom Obnovenie nádeje, ktorá sa sústredí najmä na ochranu civilistov, boj proti terorizmu, či medicínsku pomoc obyvateľom Jemenu. Ceny tiež negatívne ovplyvnili očakávania ďalšieho rastu zásob ropy v USA. Podľa analytikov agentúry Reuters sa zásoby americkej ropy v minulom týždni zvýšili pravdepodobne už pätnásty týždeň v rade, a to takmer o 3 mil. barelov.

Britská ropa Brent oslabila o 1,37 USD na 62,08 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,27 USD na 56,61 USD za barel. Po skončení regulárneho obchodovania reagovali ceny ropy ďalším poklesom na správu Amerického ropného inštitútu (API), ktorá ukázala, že zásoby ropy v USA v minulom týždni vzrástli až o 5,5 mil. barelov. Aj napriek spomínanému poklesu cien však ropa Brent v apríli posilnila o takmer 12 % a americká ropa o asi 16 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 22. apríla 2015 10:02

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...