Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
22. apríla 2015 10:02 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy v utorok klesli

Britská ropa Brent oslabila o 1,37 USD na 62,08 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,27 USD na 56,61 USD za barel.

Ceny ropy v utorok klesli po tom, čo koalícia arabských štátov vedená Saudskou Arábiou oznámila takmer po mesiaci náletov proti šiitským povstalcom v Jemene ukončenie vojenskej operácie. Uviedla tiež, že sa chystá v krajine spustiť novú operáciu s názvom Obnovenie nádeje, ktorá sa sústredí najmä na ochranu civilistov, boj proti terorizmu, či medicínsku pomoc obyvateľom Jemenu. Ceny tiež negatívne ovplyvnili očakávania ďalšieho rastu zásob ropy v USA. Podľa analytikov agentúry Reuters sa zásoby americkej ropy v minulom týždni zvýšili pravdepodobne už pätnásty týždeň v rade, a to takmer o 3 mil. barelov.

Britská ropa Brent oslabila o 1,37 USD na 62,08 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,27 USD na 56,61 USD za barel. Po skončení regulárneho obchodovania reagovali ceny ropy ďalším poklesom na správu Amerického ropného inštitútu (API), ktorá ukázala, že zásoby ropy v USA v minulom týždni vzrástli až o 5,5 mil. barelov. Aj napriek spomínanému poklesu cien však ropa Brent v apríli posilnila o takmer 12 % a americká ropa o asi 16 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame