Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy v stredu klesli

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent oslabila o 5 centov na 66,81 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania vzrástla na 68,17 USD za barel. Ľahká americká ropa zlacnela o 25 centov na 60,50 USD za barel. Ceny ropy vzrástli počas posledných šiestich týždňov o 20 až 25 %.

Ceny ropy v stredu klesli po tom, ako počas skoršieho obchodovania vzrástli. Na ceny vyvíjali tlak obavy z rastu zásob americkej ropy. Podľa Federálneho úradu pre energetiku (EIA) sa americké zásoby ropy v týždni končiacom 8. mája znížili o 2,2 mil. barelov na asi 485 mil. barelov. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali ich zvýšenie o 386 tis. barelov.

Podľa EIA klesli tiež zásoby benzínu a ropných destilátov. Britská ropa Brent oslabila o 5 centov na 66,81 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania vzrástla na 68,17 USD za barel. Ľahká americká ropa zlacnela o 25 centov na 60,50 USD za barel. Ceny ropy vzrástli počas posledných šiestich týždňov o 20 až 25 %. Pozitívne ich ovplyvnili náznaky, že rastúci dopyt po tejto komodite by mohlo zmierniť jej prebytok.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 14. mája 2015 11:23

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...