Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
24. marca 2016 9:55 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy v stredu klesli

Britská ropa Brent oslabila o 3,2 % na 40,47 USD za barel. Ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 4 % na 39,79 USD za barel.

Ceny ropy v stredu prudko klesli. Údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA) ukázali, že zásoby ropy v USA minulý týždeň stúpli o 9,4 mil. barelov, čo bolo trojnásobne viac než odhadovali analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters. Celkové zásoby ropy v USA vzrástli už šiesty týždeň v rade a dosiahli nový rekord 532,5 mil. barelov. Obchodníci upozornili, že zásoby na historických hodnotách by mohli ukončiť dvojmesačné zotavovanie cien ropy. Na ceny ropy negatívne pôsobili aj slabé akciové trhy a silnejší dolár.

Nigérijský minister pre ropu však povedal, že verí v stabilizáciu cien po tom, čo producenti uzavrú dohodu o zmrazení ťažby na aprílovom stretnutí v katarskej Dauhe. Britská ropa Brent oslabila o 3,2 % na 40,47 USD za barel. Ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 4 % na 39,79 USD za barel, čo bol jej najväčší denný prepad od začiatku februára, kedy jej ceny klesli na 12-ročné minimum 26,05 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame