Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
6. novembra 2014 9:04 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy v strede týždňa vzrástli

Britská ropa zdražela na 84,45 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania klesla na 81,63 USD za barel, čo bolo najnižšia cena od roku 2010. Ľahká americká ropa posilnila o 1,49 USD na 78,68 USD za barel.

Ceny ropy v stredu posilnili. Obchodníci zamerali svoju pozornosť na nepotvrdené správy o výbuchu ropného potrubia v Saudskej Arábii. Ceny tiež podporili údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA), podľa ktorých sa zásoby americkej ropy zvýšili v minulom týždni o 460 tis. barelov, čo je výrazne menej ako prognózovali analytici agentúry Reuters. Tí očakávali, že zásoby ropy v USA vzrastú o 2,2 mil. barelov. Ropu pozitívne ovplyvnila aj správa o vývoji zamestnanosti v USA, podľa ktorej americkí súkromní zamestnávatelia v októbri vytvorili 230 tisíc pracovných miest, kým analytici prognózovali vznik 220 tisíc pracovných miest. Britská ropa zdražela na 84,45 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania klesla na 81,63 USD za barel, čo bolo najnižšia cena od roku 2010. Ľahká americká ropa posilnila o 1,49 USD na 78,68 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies