Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy v pondelok klesli na trojtýždňové minimá

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ropa Brent zlacnela o 1,25 USD, o takmer 2 %, na 62,01 USD za barel, cena padá už druhý mesiac po sebe. Ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 1,30 USD, teda o 2,2 %, na 58,33 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok klesli na trojtýždňové minimá. Investori sledujú vývoj situácie v Grécku a vyhýbajú sa rizikovým aktívam. Desaťtisíce Grékov v pondelok ráno zistili, že banky aj bankomaty sú zatvorené. Pre verejnosť by sa mali otvoriť až o týždeň, avšak tento štvrtok budú vyplácať aspoň dôchodky. Vyriešenie krízy je pred referendom o požiadavkách veriteľov, ktoré sa uskutoční v nedeľu, nepravdepodobné. „Nezdá sa, že v dohľadnom čase sa ten príbeh (s Gréckom) skončí,“ povedal trhový analytik Options Xpress Ben Le Brun. Okrem iného investori čakajú aj na výsledok viedenských rokovaní o iránskom jadrovom programe. Ropa Brent zlacnela o 1,25 USD, o takmer 2 %, na 62,01 USD za barel, cena padá už druhý mesiac po sebe. Ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 1,30 USD, teda o 2,2 %, na 58,33 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 30. júna 2015 10:37

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...