Ceny ropy v stredu klesli

19. mája 2016 11:40
SITA

Britská ropa Brent uzavrela nižšie o 35 centov na úrovni 48,93 USD za barel, pričom počas dňa stúpla na najvyššiu hodnotu od vlaňajšieho novembra, a to 49,85 USD za barel.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy v stredu klesli a vzdialili sa od tohtoročných maxím. Údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA) zverejnené v priebehu dňa ukázali, že zásoby benzínu a ropných destilátov minulý týždeň výrazne klesli. Ceny ropy následne posilnili a priblížili sa k hranici 50 USD za barel. Zápisnica z aprílového zasadnutia amerického Federálneho rezervného systému (Fed) však naznačila, že predstavitelia banky by budúci mesiac mohli rozhodnúť o zvýšení úrokových sadzieb v USA. V reakcii na zverejnenú zápisnicu posilnil americký dolár, čo negatívne ovplyvnilo obchodovanie s ropou.

Britská ropa Brent uzavrela nižšie o 35 centov na úrovni 48,93 USD za barel, pričom počas dňa stúpla na najvyššiu hodnotu od vlaňajšieho novembra, a to 49,85 USD za barel. Ľahká americká ropa oslabila o 12 centov na 48,19 USD za barel, avšak počas obchodovacieho dňa sa dotkla maxima z polovice októbra.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?