Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy stále pod hranicou 50 dolárov

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy v závere obchodovacieho dňa oproti dňu mierne posilnili, no britská ropa Brent aj tak uzavrela nižšie o 1,4 % na 47,69 USD za barel a ľahká americká ropa klesla o 0,8 % na 44,74 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok klesli. V úvode obchodovacieho dňa ceny pre narastajúce geopolitické riziko a zhoršujúci sa konflikt v Sýrii stúpli. Neskôr však trh upriamil pozornosť na hurikán Joaquin blížiaci sa k východnému pobrežiu USA, čo malo na obchodovanie negatívny vplyv. Národné hurikánové centrum predpovedalo, že hurikán zasiahne pobrežie pri New Jersey a newyorský prístav, kde sa nachádza viacero rafinérií a ropovodov. Neskoršia správa však predpoveď upravila a informovala, že hurikán tretej kategórie zasiahne pobrežie približne 100 míľ od New York City. Ceny ropy v závere obchodovacieho dňa oproti dňu mierne posilnili, no britská ropa Brent aj tak uzavrela nižšie o 1,4 % na 47,69 USD za barel a ľahká americká ropa klesla o 0,8 % na 44,74 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. októbra 2015 9:59

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...