Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
18. novembra 2014 10:39 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy sa vrátili k poklesu

Britská ropa Brent zlacnela o 10 centov na 79,31 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania klesla až na 77,94 USD za barel. Ľahká americká ropa oslabila o 18 centov na 75,64 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok oslabili. Ropu totiž negatívne ovplyvnili správy, že Japonsko, ktoré je štvrtým najväčším importérom ropy na svete, upadlo v treťom kvartáli tohto roka neočakávane do recesie. Hrubý domáci produkt (HDP) krajiny sa v období medzi júlom a septembrom zmenšil medziročne o 1,6 %.

Pokles ceny ropy pod úroveň 80 USD za barel zameral pozornosť obchodníkov na výsledky stretnutia krajín Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), ktoré sa uskutoční 27. novembra. Obchodníci očakávajú signál, že členovia OPEC-u budú na svojom zasadnutí súhlasiť s obmedzením produkcie, aby znížili nadbytok zásob. Britská ropa Brent zlacnela o 10 centov na 79,31 USD za barel po tom, ako počas skoršieho obchodovania klesla až na 77,94 USD za barel. Ľahká americká ropa oslabila o 18 centov na 75,64 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies