Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
4. novembra 2015 10:36 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy sa v utorok zvýšili

Londýnska ropa Brent uzavrela vyššie o 1,75 USD, čiže o 3,6 % na úrovni 50,54 USD za barel. Ľahká americká ropa posilnila o 1,76 USD, čiže o 3,8 % na 47,90 USD za barel.

Ceny ropy sa v utorok zvýšili o takmer 4 %. Smerom nahor ich potiahlo zdraženie benzínu a nafty v USA v reakcii na výpadok prevádzky kľúčového ropovodného systému. Čierne zlato pritom už ja tak zdraželo v dôsledku štrajku v ropnom odvetví v Brazílii a pre problémy pri dodávkach z Líbye. Štrajk zamestnancov ropného priemyslu v Brazílii, ktorý vypukol v nedeľu, za prvých 24 hodín zredukoval ťažbu o zhruba pol milióna barelov. Brazília je deviatym najväčším producentom čierneho zlata na svete. Londýnska ropa Brent uzavrela vyššie o 1,75 USD, čiže o 3,6 % na úrovni 50,54 USD za barel. Ľahká americká ropa posilnila o 1,76 USD, čiže o 3,8 % na 47,90 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame