Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
27. augusta 2015 14:19 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy sa v stredu vrátili k poklesu

Ceny ľahkej americkej ropy klesli o71 centov na 38,60 USD za barel. Septembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 7 centov na 43,14 USD za barel.

Ceny ropy v stredu oslabili, keď nad správou o poklese zásob komodity v USA prevážili údaje o väčšom než očakávanom raste zásob benzínu a destilovaných ropných produktov. Podľa Federálneho úradu pre energetiku zásoby ropy v týždni do 21. augusta klesli o 5,5 mil. barelov, kým analytici počítali s ich zvýšením o 1 mil. barelov . Zásoby benzínu sa v sledovanom období zvýšili o 1,7 %. Od júna sa ceny ropy prepadli o zhruba tretinu. Prispela k tomu silná produkcia v USA a v krajinách Blízkeho východu, ako aj obavy z klesajúceho dopytu v Ázii. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o71 centov na 38,60 USD za barel. Septembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 7 centov na 43,14 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame