Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy sa v stredu vrátili k poklesu

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ľahkej americkej ropy klesli o71 centov na 38,60 USD za barel. Septembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 7 centov na 43,14 USD za barel.

Ceny ropy v stredu oslabili, keď nad správou o poklese zásob komodity v USA prevážili údaje o väčšom než očakávanom raste zásob benzínu a destilovaných ropných produktov. Podľa Federálneho úradu pre energetiku zásoby ropy v týždni do 21. augusta klesli o 5,5 mil. barelov, kým analytici počítali s ich zvýšením o 1 mil. barelov . Zásoby benzínu sa v sledovanom období zvýšili o 1,7 %. Od júna sa ceny ropy prepadli o zhruba tretinu. Prispela k tomu silná produkcia v USA a v krajinách Blízkeho východu, ako aj obavy z klesajúceho dopytu v Ázii. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o71 centov na 38,60 USD za barel. Septembrové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 7 centov na 43,14 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. augusta 2015 14:19

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...