Ceny ropy rástli

22. júla 2015 10:36

Septembrové dodávky ropy Brent vzrástli o 39 centov na 57,04 USD za barel. Končiace augustové dodávky americkej ropy stúpli o 21 centov na 50,36 USD za barel a septembrové dodávky vzrástli o 42 centov na 50,86 USD za barel.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy v utorok rástli. Pod rast cien sa podpísal slabší dolár. Americká mena v utorok klesla voči euru aj menovému košu. V skoršom obchodovaní mena profitovala z rastúcich očakávaní, že americká centrálna banka (Fed) čoskoro zvýši úrokové sadzby. Sprísnenie menovej politiky podporil šéf pobočky Fed-u v St. Louis James Bullard, ktorý v pondelok uviedol, že sadzby sa zo súčasných rekordných miním zdvihnú pravdepodobne už v septembri.

Septembrové dodávky ropy Brent vzrástli o 39 centov na 57,04 USD za barel. Končiace augustové dodávky americkej ropy stúpli o 21 centov na 50,36 USD za barel a septembrové dodávky vzrástli o 42 centov na 50,86 USD za barel. Tento mesiac sú ceny ropy pod tlakom. Dôvodom sú obavy, že ekonomická situácia v Číne a v Európe nepriaznivo ovplyvní dopyt. Tlak na ropu spôsobuje aj dohoda o iránskom jadrovom programe.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?