Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
22. júla 2015 10:36 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy rástli

Septembrové dodávky ropy Brent vzrástli o 39 centov na 57,04 USD za barel. Končiace augustové dodávky americkej ropy stúpli o 21 centov na 50,36 USD za barel a septembrové dodávky vzrástli o 42 centov na 50,86 USD za barel.

Ceny ropy v utorok rástli. Pod rast cien sa podpísal slabší dolár. Americká mena v utorok klesla voči euru aj menovému košu. V skoršom obchodovaní mena profitovala z rastúcich očakávaní, že americká centrálna banka (Fed) čoskoro zvýši úrokové sadzby. Sprísnenie menovej politiky podporil šéf pobočky Fed-u v St. Louis James Bullard, ktorý v pondelok uviedol, že sadzby sa zo súčasných rekordných miním zdvihnú pravdepodobne už v septembri.

Septembrové dodávky ropy Brent vzrástli o 39 centov na 57,04 USD za barel. Končiace augustové dodávky americkej ropy stúpli o 21 centov na 50,36 USD za barel a septembrové dodávky vzrástli o 42 centov na 50,86 USD za barel. Tento mesiac sú ceny ropy pod tlakom. Dôvodom sú obavy, že ekonomická situácia v Číne a v Európe nepriaznivo ovplyvní dopyt. Tlak na ropu spôsobuje aj dohoda o iránskom jadrovom programe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame