Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
28. novembra 2014 9:57 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy prudko oslabili

Ropa Brent uzavrela na úrovni 72,58 USD za barel, čiže o 5,17 USD nižšie. V priebehu dňa však bola až na štvorročnom minime 71,25 USD za barel.

Londýnska ropa Brent v priebehu štvrtkového obchodovania bola v jednom okamihu oproti predošlému dňu lacnejšia až o 6,50 USD za barel a cena ľahkej americkej ropy sa v úvode obchodovania znížila tiež v podobnom rozsahu. Dôvodom bolo rozhodnutie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) neredukovať ťažbu napriek veľkému prebytku ponuky ropy na svetových trhoch.

Ropa Brent uzavrela na úrovni 72,58 USD za barel, čiže o 5,17 USD nižšie. V priebehu dňa však bola až na štvorročnom minime 71,25 USD za barel. Ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 4,64 USD a úrovni 69,05 USD za barel. Cena americkej ropy prudko klesla v úvode obchodovania a neskôr sa trochu stabilizovala. V okamihu najnižšej ceny bola americká ropa oproti predchádzajúcemu dňu nižšie o takmer 6 USD na úrovni 67,75 USD za barel, čiže najnižšie od mája 2010.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies