Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
18. decembra 2014 14:04 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy posilnili

Februárové dodávky londýnskej ropy Brent uzavreli vyššie o 1,17 USD, čiže o 2 % na úrovni 61,18 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 54 centov, čiže o 1 % na 56,47 USD za barel.

Ceny ropy v stredu výrazne posilnili, keďže týždne trvajúci výpredaj sa náhle skončil. „Domnievam sa, že trh po prudkom páde hľadá akýkoľvek dôvod na rast,“ povedal Daniel Flynn, energetický analytik spoločnosti Price Futures Group. Náhly stredajší rast cien analytikov prekvapil a mnohí špekulovali o príčinách, pričom išlo o celu škálu dohadov od posilnenia hodnoty ruského rubľa po rozhodnutie USA obnoviť diplomatické vzťahy s Kubou. Februárové dodávky londýnskej ropy Brent uzavreli vyššie o 1,17 USD, čiže o 2 % na úrovni 61,18 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 54 centov, čiže o 1 % na 56,47 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame