Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
4. decembra 2015 10:03 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy posilnili

Britská ropa Brent uzavrela vyššie o 3,2 % na 43,84 USD za barel, pričom v stredu klesla na takmer najnižšiu hodnotu od marca 2009. Ľahká americká ropa stúpla o 2,9 % na 41,08 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok stúpli o 3 % pred piatkovým stretnutím Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) vo Viedni. Obchodníci síce nepredpokladajú, že OPEC zmení svoje stanovisko a jej členovia znížia produkciu ropy, ale nákupom komodity sa chceli poistiť pred nečakaným výsledkom stretnutia. Jeden z predstaviteľov OPEC totiž vo štvrtok informoval, že Saudská Arábia plánuje v budúcom roku navrhnúť dohodu o spolupráci s nečlenskými krajinami organizácie pri vyvážení trhu s ropou. Neskôr však zdroj zo Saudskej Arábie tieto správy poprel. Britská ropa Brent uzavrela vyššie o 3,2 % na 43,84 USD za barel, pričom v stredu klesla na takmer najnižšiu hodnotu od marca 2009. Ľahká americká ropa stúpla o 2,9 % na 41,08 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame