Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
22. januára 2016 10:42 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy posilnili

Marcové dodávky ropy Brent posilnili o 4,9 % na 29,25 USD za barel. Ľahká americká ropa uzavrela vyššie o 4,2 % na 29,53 USD za barel, ale v priebehu dňa jej cena vzrástla až na 30,25 USD za barel.

Ceny ropy sa vo štvrtok odrazili od 12-ročných miním a zaznamenali najväčšie denné zisky v tomto roku. Vyjadrenia šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho, že ECB pre horší ako očakávaný vývoj inflácie v eurozóne pravdepodobne prehodnotí svoju menovú politiku na marcovom zasadaní, posilnili európske a americké akciové trhy. Ceny ropy výraznejšie nereagovali na údaje o väčšom než predpokladanom náraste zásob ropy v USA. Federálny úrad pre energetiku (EIA) oznámil, že zásoby sa zvýšili o 4 mil. barelov, pričom sa očakával nárast len o 2,8 mil. barelov. V strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma zásoby vzrástli len o 191 tis. barelov.

Londýnska ropa Brent v tomto roku stratila už 25 % svojej hodnoty a je na ceste k najväčšiemu mesačnému poklesu od roku 2008. Marcové dodávky ropy Brent posilnili o 4,9 % na 29,25 USD za barel. Ľahká americká ropa uzavrela vyššie o 4,2 % na 29,53 USD za barel, ale v priebehu dňa jej cena vzrástla až na 30,25 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame