Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
26. mája 2016 10:35 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Cena ropy Brent stúpla nad psychologickú hranicu 50 dolárov

Prebytok globálnej ponuky, ktorý poškodzuje trh takmer dva roky, prejavil známky zmiernenia. Cena londýnskej ropy Brent sa dostala na úroveň 50,10 USD za barel.Cena londýnskej ropy Brent sa prvýkrát za takmer sedem mesiacov dostala nad hranicu 50 USD za barel, keďže prebytok globálnej ponuky, ktorý poškodzuje trh takmer dva roky, prejavil známky zmiernenia. Ropa Brent, ktorej cena je globálnou referenčnou cenou, vo štvrtok do 11:10 GMT zdražela na 50,10 USD za barel. „Určite, 50 USD je psychologickou hranicou,“ povedal Ric Spooner, analytik spoločnosti CMC Markets.

Mnohí hráči na trhu považujú cenu ropy nad hranicou 50 USD za barel za psychologický medzník, ktorý môže viesť producentov, osobitne medzi americkými firmami ťažiacimi bridlicovú ropu, k oživeniu činností zrušených v predošlých rokoch. Ceny ropy v uplynulých týždňoch posilňujú, keďže séria výpadkov produkcie, hlavne pre lesné požiare v Kanade a nepokoje v Nigérii a Líbyi, zredukovala ťažbu o takmer 4 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame