Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy oslabili o viac ako 4 %

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent oslabila o 4,4 % na 32,72 USD za barel a ľahká americká ropa zlacnela o 5,5 % na 29,88 USD za barel.

Ceny ropy v utorok oslabili už druhý deň v rade. Nádeje, že krajiny produkujúce ropu uzavrú dohodu o znížení ťažby, čo by viedlo k postupnému zmenšeniu najväčšieho ropného prebytku za posledné dekády a nárastu cien, sa rozplynuli. Zvýšili sa aj obavy, že mierne zimné počasie v USA utlmí dopyt po rope.

Minulý týždeň ceny výrazne posilnili, keď ruský minister pre energetiku oznámil, že Saudská Arábia navrhla, aby všetky krajiny produkujúce ropu znížili svoju ťažbu. Avšak neprišla žiadna dohoda a aj pondelkové rokovania medzi ruským ministrom pre energetiku a venezuelským ministrom pre ropu skončili bez výsledku. Britská ropa Brent oslabila o 4,4 % na 32,72 USD za barel a ľahká americká ropa zlacnela o 5,5 % na 29,88 USD za barel. Po ukončení obchodovania Americký ropný inštitút zverejnil údaje, podľa ktorých sa v USA v minulom týždni zásoby ropy zvýšili o 3,8 mil. barelov. V reakcii americká ropa oslabila na 29,57 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 3. februára 2016 10:57

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...