Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
3. decembra 2015 10:38 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy klesli o viac ako 4 %

Britská ropa Brent klesla o 4,4 % na 42,49 USD za barel. Ľahká americká ropa WTI oslabila o 4,6 % na 39,94 USD za barel, ale po ukončení obchodovacieho dňa opäť stúpla nad 40 USD za barel.

Ceny ropy sa v stredu prepadli o viac ako 4 %, keď reagovali na údaje o ďalšom náraste zásob ropy v USA, silný dolár a náznaky, že najväčší producenti ropy na svete neznížia svoju produkciu. Údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA) ukázali, že v minulom týždni zásoby ropy v USA stúpli o 1,2 mil. barelov, a teda rástli už 10. týždeň v rade.

Očakáva sa, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) na piatkovom stretnutí nezmení svoje minuloročné stanovisko neznížiť produkciu ropy, aby si jej členovia ochránili svoj trhový podiel. „Vyzerá to tak, že do piatkového stretnutia OPEC by sme mohli obchodovať pod 40 USD za barel ropy,“ povedal Tariq Zahir z Tyche Capital Advisors. Britská ropa Brent klesla o 4,4 % na 42,49 USD za barel. Ľahká americká ropa WTI oslabila o 4,6 % na 39,94 USD za barel, ale po ukončení obchodovacieho dňa opäť stúpla nad 40 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame