Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
20. augusta 2015 10:40 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy klesli

Spôsobil to nečakaný nárast rezerv v USA a prehĺbenie obáv o nárast komodity na už presýtenom trhu.

Ceny ropy v stredu pre nečakaný nárast rezerv v USA klesli a prehĺbili sa obavy o nárast komodity na už presýtenom trhu. Podľa amerického Energetického informačného úradu zásoby minulý týždeň vzrástli o 2,6 mil. barelov na 456,21 mil. barelov. Obchodníci a investori však očakávali pokles zásob. „Ak ceny ropy klesnú na 40 USD za barel, nič nenaznačuje, že neklesnú ešte viac,“ povedal analytik forex.com Fawad Razaqzada. Od júna ropa stratila tretinu svojej hodnoty, v stredu americká ľahká ropa oslabila o 4,3 % na 40,80 USD za barel a britská ropa Brent klesla o 3,4 % na 47,16 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies