Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
8. septembra 2015 10:54 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy klesli

Britská ropa Brent klesla o 1,98 USD, teda 3,73 %, na 47,76 USD za barel a ľahká americká ropa oslabila o 1,80 USD na 44,25 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok pre slabšie čínske akcie a rekordnú produkciu v Severnom mori klesli. Objem produkcie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v snahe vytlačiť konkurenciu dosahuje takmer rekordnú výšku. Hlavne spoločnosti v USA, ktoré ťažia z bridlice a majú vyššie náklady, zaznamenali pre nižšie ceny straty.

Saudská Arábia je pripravená pokračovať v produkcii v objeme 10,2 až 10,3 mil. barelov denne. V krátkom období sa prebytok na trhu ešte zväčší, keďže sa v októbri zo Severného mora podľa agentúry Reuters vyťaží najviac ropy za posledné dva roky. Aj napriek nárastu produkcie rok trvajúci pokles cien pripravil o prácu viac ako 5 tis. ľudí v britskom sektore ťažby ropy a plynu zo Severného mora. Britská ropa Brent klesla o 1,98 USD, teda 3,73 %, na 47,76 USD za barel a ľahká americká ropa oslabila o 1,80 USD na 44,25 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies