Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny ropy klesli

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent klesla o 1,98 USD, teda 3,73 %, na 47,76 USD za barel a ľahká americká ropa oslabila o 1,80 USD na 44,25 USD za barel.

Ceny ropy v pondelok pre slabšie čínske akcie a rekordnú produkciu v Severnom mori klesli. Objem produkcie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v snahe vytlačiť konkurenciu dosahuje takmer rekordnú výšku. Hlavne spoločnosti v USA, ktoré ťažia z bridlice a majú vyššie náklady, zaznamenali pre nižšie ceny straty.

Saudská Arábia je pripravená pokračovať v produkcii v objeme 10,2 až 10,3 mil. barelov denne. V krátkom období sa prebytok na trhu ešte zväčší, keďže sa v októbri zo Severného mora podľa agentúry Reuters vyťaží najviac ropy za posledné dva roky. Aj napriek nárastu produkcie rok trvajúci pokles cien pripravil o prácu viac ako 5 tis. ľudí v britskom sektore ťažby ropy a plynu zo Severného mora. Britská ropa Brent klesla o 1,98 USD, teda 3,73 %, na 47,76 USD za barel a ľahká americká ropa oslabila o 1,80 USD na 44,25 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 8. septembra 2015 10:54

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...