Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto pixabay.com
2. januára 2019 17:02 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy by podľa analytika banky J.P. Morgan mohli zostať nízke dlhšie obdobie

Ak OPEC nepredĺži na celý rok záväzok v oblasti redukcie ťažby, ceny ropy Brent by sa podľa Scotta Darlinga z banky J.P. Morgan mohli v roku 2019 pohybovať okolo úrovne 55 USD za barel.

Ak Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) nebude dodržiavať svoj záväzok v oblasti redukcie ťažby počas celého tohto roka, ceny severomorskej ropy Brent sa len ťažko budú môcť zvyšovať. Uviedol to v stredu pre americkú televíznu spoločnosť CNBC Scott Darling, šéf ázijsko-tichomorského oddelenia pre ropu a plyn banky J.P. Morgan.

Začiatkom decembra sa členovia OPEC-u a ropné štáty mimo kartelu dohodli, že od januára dodávky na trh znížia o zhruba 1,2 mil. barelov denne, najprv počas šiestich mesiacov. Scott Darling však pre CNBC povedal, že ak sa tento záväzok nepredĺži na celý rok, ceny ropy Brent by sa mohli v roku 2019 pohybovať okolo úrovne 55 USD za barel. K faktorom, ktoré by mohli v roku 2019 udržiavať nízke ceny ropy, podľa neho patrí slabý dopyt a neistota, či členovia OPEC-u budú plne dodržiavať záväzok v oblasti zníženia dodávok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame