Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
22. apríla 2016 9:57 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ceny ropy Brent tesne pod hranicou 45 dolárov

Londýnska ropa Brent vo štvrtok oslabila o 1,27 USD, čiže o 2,8 %, na 44,53 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy klesla o 1 USD na 43,18 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok klesli. Obchodovací deň sa začal pozitívne a ceny komodity vzrástli, keď šéf Medzinárodnej agentúry pre energetiku Fatih Birol povedal, že dodávky ropy zo štátov, ktoré nie sú členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu, v tomto roku klesnú najviac za 25 rokov. Birol tiež oznámil, že nízke ceny ropy viedli v uplynulých dvoch rokoch k redukcii investícií do ropného odvetvia o približne 40 %, predovšetkým v USA, Kanade, Latinskej Amerike a Rusku. Neskôr však Rusko, Irán, Saudská Arábia a Líbya, ktoré sa na víkendovom stretnutí s inými poprednými producentmi nedohodli na zmrazení ťažby s cieľom posilnenia cien ropy, naznačili, že svoju produkciu zvýšia. Londýnska ropa Brent oslabila o 1,27 USD, čiže o 2,8 %, na 44,53 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy klesla o 1 USD na 43,18 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies