Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ceny benzínov a nafty od soboty klesnú

Benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Ilustračné foto slovnaft.sk

Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa zníži na 1,445 eura za liter a nafta zlacnie k úrovni 1,367 eura za liter.

Čerpacie stanice budú od soboty znižovať ceny pohonných látok. Benzíny a nafta by mali v priemere klesnúť približne o jeden cent za liter. Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa zníži na 1,445 eura za liter a nafta zlacnie k úrovni 1,367 eura za liter. Väčšina čerpacích staníc by mala upraviť ceny palív do polovice budúceho týždňa. „Aktuálny pokles cien je prvý v tomto roku. Naposledy sa ceny benzínov a nafty na Slovensku menili pred mesiacom, narástli vtedy o 1,5 centu za liter,“ informoval vo štvrtok Tomáš Novotný z portálu auto.sme.sk.

Pokles cien je ovplyvnený vývojom cien na svetových trhoch. Od decembra 2013 sa ceny benzínov a nafty na burze v Rotterdame, ktorá je rozhodujúca pre vývoj cien v SR, znížili približne o 1 až 1,5 centu za liter. „Ďalšie zlacňovanie zatiaľ neočakávame. Ceny benzínov a nafty v Rotterdame by museli pokračovať v klesaní, aby sa vytvoril priestor na ďalšie zlacnenie pohonných látok na Slovensku,“ dodal Novotný. Ceny benzínov na Slovensku sa po zlacnení priblížia k minuloročným minimám na rozdiel pol centu za liter. Nafta by musela zlacnieť ešte o ďalší približne cent a pol za liter, aby sa jej ceny dostali pod minuloročné najnižšie hodnoty.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. januára 2014 16:39

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...