Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Ilustračné foto slovnaft.sk
9. januára 2014 16:39 Ropa a pohonné látkySpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Ceny benzínov a nafty od soboty klesnú

Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa zníži na 1,445 eura za liter a nafta zlacnie k úrovni 1,367 eura za liter.

Čerpacie stanice budú od soboty znižovať ceny pohonných látok. Benzíny a nafta by mali v priemere klesnúť približne o jeden cent za liter. Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa zníži na 1,445 eura za liter a nafta zlacnie k úrovni 1,367 eura za liter. Väčšina čerpacích staníc by mala upraviť ceny palív do polovice budúceho týždňa. „Aktuálny pokles cien je prvý v tomto roku. Naposledy sa ceny benzínov a nafty na Slovensku menili pred mesiacom, narástli vtedy o 1,5 centu za liter,“ informoval vo štvrtok Tomáš Novotný z portálu auto.sme.sk.

Pokles cien je ovplyvnený vývojom cien na svetových trhoch. Od decembra 2013 sa ceny benzínov a nafty na burze v Rotterdame, ktorá je rozhodujúca pre vývoj cien v SR, znížili približne o 1 až 1,5 centu za liter. „Ďalšie zlacňovanie zatiaľ neočakávame. Ceny benzínov a nafty v Rotterdame by museli pokračovať v klesaní, aby sa vytvoril priestor na ďalšie zlacnenie pohonných látok na Slovensku,“ dodal Novotný. Ceny benzínov na Slovensku sa po zlacnení priblížia k minuloročným minimám na rozdiel pol centu za liter. Nafta by musela zlacnieť ešte o ďalší približne cent a pol za liter, aby sa jej ceny dostali pod minuloročné najnižšie hodnoty.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies