Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cenám ropy sa zatiaľ nechce prekročiť hranicu 50 dolárov

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Cena ľahkej americkej ropy uzavrela vyššie o 8 centov na úrovni 44,53 USD za barel. Londýnska ropa Brent si oproti predošlému dňu pripísala 66 centov a uzavrela na hodnote 49,13 USD za barel.

Ceny ropy vo štvrtok mierne posilnili. Stúpli v úvode dňa po správe o tom, že počet nových nezamestnaných v USA klesol na takmer 15-ročné minimum. Neskôr sa však ceny ropy znížili po zverejnení informácie firmy Genscape, že v Cushingu v Oklahome, ktoré je miestom dodávok ropy, sa zásoby v období od 23. do 27. januára zvýšili o 1,6 mil. barelov. Pred záverom obchodovania ropa zdražela iba vďaka uzatváraniu krátkych obchodných pozícií. Cena ľahkej americkej ropy uzavrela vyššie o 8 centov na úrovni 44,53 USD za barel. Londýnska ropa Brent si oproti predošlému dňu pripísala 66 centov a uzavrela na hodnote 49,13 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 30. januára 2015 8:51

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...