Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto montgas.sk
15. novembra 2013 12:41 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Cena za prístup do plynovej distribučnej siete sa nezvýši

Za prístup do plynovej distribučnej sieti si zákazníci budúci rok nepriplatia. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) totiž ponechal tarifu za prístup do distribučnej siete pre spoločnosť SPP-distribúcia na úrovni tohto roka. „Sadzba za prístup do vysokotlakovej distribučnej siete zostala oproti rokom 2012 a 2013 nezmenená. V rámci tarifných sadzieb pre jednotlivé odberné miesta distribučnej siete za distribúciu plynu nastali mierne zmeny, ale pre zraniteľných odberateľov plynu, domácnosti a malé podniky, a veľkých priemyselných odberateľov plynu zostali tieto tarifné sadzby nezmenené,“ informoval hovorca regulačného úradu Miroslav Lupták.

Vydané cenové rozhodnutie pre SPP-distribúcia na rok 2014 zostáva platné až do konca regulačného obdobia, to jest do roku 2016. „Stabilita taríf za prístup do distribučnej siete a distribúciu plynu je významným faktorom cenovej regulácie v plynárenstve. Všetkým účastníkom trhu umožňuje lepšiu predvídateľnosť ďalších krokov a je pozitívnym signálom pre tvorbu koncových cien zemného plynu pre všetky skupiny odberateľov,“ konštatoval Lupták.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies