Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cena ropy vraj porastie nad 110 dolárov, myslia si Rusi

Kašagan ropa
Ropné pole Kašagan (august 2012) SITA/AP

Gazprom Nefť uviedol, že jeho investičné projekty rátajú s cenou ropy vo výške 95 USD za barel, Rosnefť tvrdí, že jeho projekty sú ekonomicky realizovateľné pri cenách oveľa nižších, ako sú terajšie.

Ruská spoločnosť Gazprom Nefť, ktorá je ropnou divíziou štátnej plynárenskej firmy Gazprom, nepredpokladá, že pokles cien ropy bude dlhodobým trendom. Očakáva pritom, že cena ropy sa vráti na úroveň 95 až 110 USD za barel. Gazprom Nefť dodal, že jeho investičné projekty rátajú s cenou ropy vo výške 95 USD za barel. Investičný program spoločnosti pre budúci rok však ešte nie je sformovaný.

Ruská ropná spoločnosť Rosnefť v piatok uviedla, že pokles cien ropy pre ňu nevytvára kritickú situáciu a nevidí „nijaké dôvody na znepokojenie“. „Projekty spoločnosti zostávajú ekonomicky realizovateľné pri cenách oveľa nižších, ako sú terajšie ceny,“ uviedol Rosnefť. Kapitálové výdavky firmy Rosnefť v tomto roku sú na úrovni zhruba 700 mld. rubľov (RUB).

Cena londýnskej ropy Brent, ktorá je európskou referenčnou cenou, sa od júna znížila o viac ako o 20 %. Tento týždeň ju smerom nadol zatlačili signály zo strany kľúčových členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), z ktorých vyplýva, že skupina pravdepodobne nebude intervenovať na podporu ceny.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. októbra 2014 13:30

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...